کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

استفاده از گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی

0 25

گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی :

کاربری : مسکونی

مکان : دانمارک

معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی

این مجتمع مسکونی، به خاطر توسعه ی مسکن اجتماعی برجسته، برنده ی جایزه ی معتبر NBO Housing، شده است. این خانه های متراکم ساحلی، برای بهینه سازی گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی ، طراحی شده اند. که با مصرف انرژی بسیار کم، در زمره ی ساختمان های کم انرژی در دانمارک قرار گرفته اند.

معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی

این پروژه، طیف گسترده ای از آپارتمان ها است، که ویژگی هایی شامل :

  • استفاده از مصالح طبیعی
  • دسترسی بسیار خوب
  • پانل های خورشیدی قرار گرفته روی سقف

دارند. هر یک از واحد ها با پنجره های بزرگ، چشم انداز بهینه و خوبی از کنار دریا فراهم می کنند، که در عین حال نور خوبی هم وارد فضاهای داخلی می شود. آپارتمان ها در سه تیپ دو، سه و چهار خوابه طراحی شده اند، که قابل انعطاف و پیکربندی دوباره، با بهینه سازی غیرفعال گرمایش خورشیدی، هستند. بهینه سازی غیر فعال گرمایش خورشیدی، با کاهش بازشوها و پنجره ها در ضلع شمال غربی ساختمان ها و استفاده از پنجره های بزرگ در ضلع جنوبی، انجام شده است که در عین حال نور طبیعی زیادی را برای فضاهای آشپزخانه، نشیمن و پذیرایی، فراهم کرده است.

معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی معماری پایدار ، گرمایش غیر فعال خورشیدی در مجتمع مسکونی

 

منبع : inhabitat

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 17 =