کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

مزایای استفاده از نورپردازی LED در خانه!

0 0

تقریبا هرکسی می داند که استفاده از روشنایی های LED خوب است، اما دقیقا نمی دانند که مزایای آن چیست. استفاده از LED ها در نورپردازی چندین مزیت دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

صرفه جویی در انرژی

led-lights-bedroom

کار آمدی، مصرف کمتر انرژی الکتریکی و ارزانی از مزایای مهم LED ها هستند. لامپ های LED به اندازه ی ۱/۳۰ انرژی مورد نیاز برای لامپ های رشته ای، انرژی مصرف می کنند.

 

led-lights-size

ویژگی مهم دیگر  لامپ های LED، اندازه و سایز آنهاست. آنها کوچک هستند و براحتی در فصاهای کوچک، جایی که لامپ های رشته ای نمی توانند نصب شوند، نصب می شوند. اندازه ی آنها بین ۳ تا ۸ میلیمتر است و می توانند بصورت مستقل و یا ترکیبی، استفاده شوند. علاوه بر این، LED ها نور را در یک جهت ساطع می کنند برخلاف لامپ های رشته ای که در تمام جهات نور را پخش می کند و باعث اتلاف انرژی می شود.

عمر زیاد LED ها

kids-bedroom-lights

دیگر ویژگی مهم LED ها، عمر مفید آنهاست که بین ۳۰,۰۰۰ و  ۵۰,۰۰۰ ساعت است که قطعا بیشتر از عمر مفید لامپ های رشته ای (بین ۱,۰۰۰ و ۲,۰۰۰ ساعت)، است. حتی عمر مفید لامپ های کم مصرف هم خیلی کمتر از LED ها است (بین ۸,۰۰۰ و ۱۰,۰۰۰ ساعت). که این یکی از دلایل صرفه جویی در پول شماست با اینکه در خرید ابتدایی کمی گران تر هستند.

بدون حرارت

kitchen-lighting

همانطور که می دانید، لامپ های رشته ای هم نور و هم گرما ساطع می کنند. در واقع، ۹۹ درصد انرژی آنها صرف حرارت می شود که اتلاف انرژی زیادی است. حتی لامپ های فلورسنت متراکم هم ۸۰ درصد انرژی خود را با حرارت هدر می دهند. در حالی که، LEDها سرد باقی می مانند و همین، آنها را بسیار کارآمدتر می کند.

نور سفید

outdoor-lights

همانطور که می دانید، انواع مختلف لامپ ها، انواع مختلفی از نور را ساطع می کنند. برای مثال، لامپ های رشته ای نور زرد ساطع می کنند که رنگی گرم است در حالیکه لامپ های فلورسنت نور آبی یا سایه هایی از سبز را ساطع می کند که رنگی سرد است. اما LED ها نور سفید تولید می کنند که عالی است زیرا همه چیز را به رنگ واقعی خودش، مشاهده می کنید.

roof-led-lights

همه ی این مزایا عالی هستند اما باید دقت کنید که LED های باکیفیت را خریداری کنید. اگر کیفیت آنها پایین باشد، عمر مفید آنها خیلی کمتر از نمونه ی باکیفیت آنهاست. نمونه های باکیفیت تر ممکن است گران تر باشند اما شما قادر خواهید بود پول بیشتری به دلیل طول عمر بیشتر آنها، پس انداز کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 1 =