کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

۷ ایده ی عملکردی برای استفاده ی بهینه از اتاق خواب های کوچک!

0 15

اتاق خواب های کوچک :

نگهداشتن یک اتاق خواب بصورت منظم و سازمان یافته، به داشتن احساس آرامش و راحتی، کمک بسیاری می کند. توجه به هر متر از فضای اتاق خواب های کوچک ، بسیار مهم است و باید برای هر یک متر آن برنامه ریزی کرد. اگر اتاق خواب شما کوچک است، باید بدنبال نکات و ترفندهای هوشمندانه برای استفاده ی بهتر از این فضای کوچک باشید.

با هم تعدادی از این ترفندها را می خوانیم …

۱- چراغ مطالعه نصب شده روی دیوار

دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق خواب های کوچک

چه اتاق خواب فضای کافی برای قرار دادن چراغ خواب یا مطالعه داشته باشد و چه فضای کافی نداشته باشد، بهر حال، نصب و استقرار چراغ های مطالعه بر روی دیوار، ایده ای عالی برای صرفه جویی در اتاق خواب های کوچک، می باشد.

۲- استفاده از دراور های کوچک بجای میز کنار تختی

دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق خواب های کوچک

استفاده از یک دراور کوچک بجای میز کنار تختی، دو عملکرد را همزمان، انجام می دهد. هم لباس ها را در کشوهای آن قرار می دهید و هم از سطح روی آن برای قرار دادن چراغ خواب یا مطالعه، استفاده می کنید.

۳- استفاده از لبه های عمیق پنجره ها

دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق خواب های کوچک

با اضافه کردن چند سانتی متر به لبه های پنجره و نصب قفسه در فرو رفتگی های پنجره، مکان مناسبی برای کتاب ها و یا وسایل کوچک، در اتاق خواب های کوچک، فراهم می کند. همانطور که در این عکس می توانید ببینید، قرار گرفتن یک شلف بالای یک رادیاتور، فضایی برای قرار دادن وسایل کوچک، فراهم کرده است.

۴- استفاده از فضای زیر تخت خواب

دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق خواب های کوچک

فضای زیر تخت خواب فضای بالقوه ای برای قرار دادن وسایل و سازماندهی وسایل می باشد. اگر در زیر تخت خواب، چند کشو طراحی شود، فضای مناسب و خوبی برای قرار دادن لباس ها یا وسایل، فراهم می شود.

۵- تخت خواب های جمع شونده

دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق خواب های کوچک

اگر شما در اتاق خواب خود، عملکردهای زیادی انجام می دهید و فضای کافی ندارید، می توانید از تخت خواب های جمع شونده، استفاده کنید.

۶-  استفاده از دیوار برای نمایش دکوری ها

شاید شما در اتاق خواب کوچک خود براحتی نتوانید سطحی مناسب برای قرار دادن دکوری های مورد علاقه ی خود، پیدا کنید. شما می توانید شلف و یا جعبه های کوچک را روی دیوار نصب کنید و دکوری های خود را روی آن ها قرار دهید.

۷- ساخت نیمکت کنار پنجره

واب

اگر پنجره ی اتاق شما دارای عمق زیادی است، یک نیمکت در زیر پنجره بسازید و فضایی دنج و راحت، برای خود فراهم کنید. همچنین از فضای زیر آن برای قرار دادن وسایل استفاده کنید. با این کار شما نیمکتی دو عملکردی در اتاق خود، خواهید داشت.

آیا شما با روش ها و ایده های دیگری از فضای اتاق خواب های کوچک خود، استفاده ی بهینه می کنید؟ لطفا اسرار و ایده های خودتان را برای بهینه کردن فضای اتاق خواب های کوچک را، در بخش نظرات به اشتراک بگذارید…

 

منبع : houzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + سیزده =