کوشک - معماری پایدار
کوشک - معماری پایدار مرجع تخصصی دکوراسیون داخلی, مبلمان, مصالح ساختمانی, بازسازی ساختمان, طراحی نما

ایده هایی برای استفاده از ریسمان کنفی در دکوراسیون خانه – قسمت ۱

0 76

استفاده از ریسمان کنفی در دکوراسیون خانه :

ریسمان های ضخیم، یک آیتم ساده و ظاهراً خشنی است، اما در عین حال اگر به صورت خلاقانه استفاده شود، می تواند برای آفریدن برخی وسایل واقعاً جالب، کمک کند. در قسمت ۱ این مقاله ما قصد داریم تعدادی از روش ها را که با آنها می توانید از ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی و خلق عناصر کلاسیک و زیبا برای خانه خود استفاده کنید، به شما ارائه دهیم. بقیه ی روش ها را در قسمت های بعدی این مقاله، ما را همراهی کنید. همه آنها ساده هستند و ریسمان های زیبا یکی از عناصر تشکیل دهنده ی اصلی آن هاست.

 

 1. صندلی های پیچیده شده با ریسمان

این طرح بسیار ساده است و نتایج دیدنی و جذابی دارد. تمام چیزهایی که نیاز دارید یک چارپایه که لزوماً دوستش ندارید، کمی طناب و چسب است. ابتدا نیاز خواهید داشت جاپایی ها را از چارپایه بردارید. سپس پایه ها را ببُرید و پیش از اینکه آنها را با ریسمان بپیچید با اسپری مشکی رنگ کنید (این کار اختیاری است). به سادگی کمی چسب داغ بر روی جلو و عقب پایه ها بمالید و ریسمان را دورتادور بپیچید.

 

 1. بطری های پیچیده شده از ریسمان

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این یک طرح جالب و بامزه دیگر است. برای این طرح به کامواهای پشمی مناسب، چسب، یک قلم مو رنگ، قیچی و تعدادی بطری های خالی مناسب نیاز خواهید داشت. ابتدا رنگی که قصد دارید استفاده کنید را انتخاب کنید. سپس چسب را بر روی بطری بزنید و شروع به پیچیدن کاموای پشمی کنید. از پایین شروع کنید و کار خود را تا بالا ادامه دهید. همه نقاط مشترک را در تماس نگه دارید و خلاق باشید.

 

 1. گلدان های پیچیده شده از ریسمان

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این طرح شبیه به مورد قبلی است. این گلدان های ریسمان تافته ایِ دوست داشتنی از اینکه قوطی های خالی غمگینی باشند، شکایت داشتند. با کمی خلاقیت و مواد ساده می توانید آنها را به آثار هنری زیبایی تبدیل کنید. شما به کمی چسب داغ و توپ های مختلفی از کنف نیاز خواهید داشت. از پایین شروع کنید و ریسمان را دورتادور بپیچید.

 

 1. گلدان ریسمانی دریایی

برای این آذین های کلاسیک و زیبا شما به ظروف شیشه ای یا پلاستیکی کوچک، ریسمان کنفی، چسب کاشی و سرامیک، پارچه یا حصیر برش زده شده برای حفاظت از سطح کار، قیچی و اسفنج آشپزخانه نیاز خواهید داشت. ابتدا ظروف را تمیز و خشک کنید و فضای کاری خود را آماده کنید. مقدار زیادی از چسب کاشی را با چنگال بیرون آورید و یک لایه صاف از آن را پایین و کناره های ظروف بمالید. با پیچیدن ریسمان کنفی به شکل سیم پیچ برای پوشش پایین ظرفتان شروع کنید و سپس پیچیدن ریسمان را  دورتادور کناره ها ادامه دهید. برای به پایان رساندن، ریسمان را در زاویه ای ببُرید که در برابر کناره ظرف، صاف قرار گیرد و اینگونه شما این کار را انجام داده اید.

 

 1. دیوار کنفی

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این طرح کمی مفصل تر است. ایده ی اصلی استفاده از ریسمان کنفی برای ایجاد یک دکوراسیون دیواری زیبا است. روند ساخت بسیار ساده است. لازم است جعبه های چوبی بطور دلخواه در بالا و پایین با سوراخ هایی که به اندازه مساوی برای ریسمان ایجاد شده، درست شوند. سپس باید قسمت هایی از ریسمان را ببرید و آنها را در قسمت پایین گره بزنید. وقتی که کناره باز جعبه را ببندید، گره ها پنهان خواهند شد. دیوار ریسمانی تأثیر زیادی خواهد داشت و یک دکوراسیون عالی برای خانه شما خواهد ساخت.

 

 1. شلف های متصل شده با کنف

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این یک مثال عالی درباره ی این موضوع است که چگونه می توانید از ریسمان کنفی برای ایجاد آیتم های کاربردی برای خانه خود استفاده کنید و در عین حال یک سبک کلاسیک را نیز اتخاذ کنید. برای این کار، شما به ریسمان، قلاب های حلقه دار، براکت های صاف و یک مته نیاز خواهید داشت. ابتدا باید چوب را رنگ بزنید. بعد، قطعات چوب را با چسب چوب و بست ها محکم کنید. با مته در تخته ها سوراخ هایی را که در آنها ریسمان خواهد رفت، ایجاد کنید. قلاب های حلقه دار را به دیوارها مته بزنید و ریسمان را در قلاب های حلقه دار و در سوراخ های از پیش مته شده در تخته ها گره بزنید و سپس تخته را با براکت های  L شکل به دیوار محکم کنید. این کار ساده و عملی است.

 

 1. میز پیچیده شده با ریسمان خودساز

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

چارپایه ها تنها قطعاتی نیستند که می توانند در ریسمان پیچیده شوند. میز نیز می تواند. اگر یک میز قدیمی دارید که به بازسازی نیاز دارد، می توانید این طرح را امتحان کنید. این طرح خیلی پیچیده نیست و پس از آن، میز شما خیره کننده خواهد شد.

 

 1. لامپ های کنفی

این یک طرح بسیار ساده اما بسیار چشم نواز است. مدل های دلخواه نیز موجود هستند. نکته مهم درباره این آیتم این است که یک ظاهری دارد که از مُد نمی افتد و در هر زمانی سرزنده و ساده است.

 

 1. مدلی دیگر از لامپ های پیچیده شده در ریسمان

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

این مدلی دیگر از چراغ های ریسمانی است. این مدل، کمی پیچیده تر است. این طرح نیز از ریسمان ساخته شده است و در اندازه های دلخواه ساخته می شود. این طرح شبیه یک مجسمه ریسمانی است. این آویز، متراکم و سیاه و با بارقه هایی از طالع نور، یک مکمل زیبا برای یک خانه مدرن می تواند باشد.

 

 1. نرده راه پله ساخته شده از ریسمان

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

ریسمان می تواند برای انواعی از عملکردها، حتی نرده های راه پله استفاده شود. یک ریسمان ضخیم آویخته بر روی دیوار باید برای استفاده کنندگان ایمنی فراهم کند و در عین حال یک لوازم جانبی چشم نواز باشد. این طرح می تواند به ایجاد یک ظاهر قلعه-مانند کمک کند و همچنین غیر معمول و جالب است.

 

 1. تخت خواب های معلق با ریسمان های ضخیم

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

اگر می خواهید ظاهری متفاوت برای اتاق خواب ایجاد کنید، یک راه ساده برای انجام این کار استفاده از ریسمان است. شما می توانید تخت ها را از سقف با استفاده از طناب مخصوص کارهای سنگین آویزان کنید. این کار غیر معمول است و همچنین یک راه جالب چاشنی دار کردنِ دکور است.

 

 1. تزئین گلدان

ریسمان کنفی در دکوراسیون داخلی, پروژه های DIY

یک راه بسیار ساده برای اضافه کردن بافت به یک اتاق، ایجاد دکوراسیون هایی مانند این یکی است. این طرح یک روش بسیار ساده و آسان برای ساخت لوازم جانبی است و در این مورد این کار تنها شامل یک گلدان شیشه ای و یک توپ کنف است. این طرح فانتزی نیست و به خصوص منحصر بفرد نیست اما زیبا و شیک است. این یک دکوراسیون خودمانی و ساده است که می تواند وفق داده شود.

 

منبع : homedit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هشت =